Sukces jednego z moich pacjentów

Dzisiaj chciałabym pochwalić się sukcesem jednego z moich pacjentów, który wytrwale od początku naszej współpracy uczestniczył w swojej metamorfozie. Od samego początku zaangażował się w 100%. Nie szukał wymówek aby zaprzestać w swoich postanowieniach chociaż w ankiecie na pierwszym spotkaniu wskazał, że to brak konsekwencji jest najtrudniejszy w prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Biegnąc z pomocą po przeanalizowaniu badań laboratoryjnych oraz dotychczasowych zwyczajów żywieniowych przygotowałam plan żywieniowy w którym zwróciłam uwagę na dostosowanie nie tylko odpowiedniej kaloryczności czy makroskładników ale na dostarczenie odpowiednich witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Uwzględniono również produkty preferowane.

Na dzień dzisiejszy wychodzimy z redukcji jest to bardzo ważny element trwałej stabilizacji masy ciała, który pozwoli nam ustabilizować organizm. Jakie to miłe uczucie gdy świadomość żywieniowa pacjenta wzrasta z każdym kolejnym spotkaniem. Największym zaskoczeniem była jedna z kolejnych wizyt kiedy go nie poznałam :). W pierwszym momencie,  kiedy przyszedł na wizytę kontrolną wyglądał na prawdę super, pełen energii i zadowolenia. Takie wyniki motywują do dalszej pracy również i mnie. Widzę że moja pasja ma sens.

Co uzyskaliśmy ? Poprawę samopoczucia, polepszenie wyników biochemicznych krwi, utratę nadmiernej masy ciała, stawy kolanowe zostały odciążone dzięki czemu zwiększył się komfort poruszania (każde utracone 0,5 kg z masy ciała zmniejsza siłę działającą na staw kolanowy podczas każdego kroku na każde z kolan aż o 2 kg) oraz wymianę garderoby :). Miło słyszeć gdy pacjencji mówią z entuzjazmem o swoich życiowych zmianach i energii do działania. 

Jeszcze raz gratuluję.

Jeżeli pragniesz trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe zapraszam do współpracy.